Metal - Ahşap Kulübe Karşılaştıması

Metal bahçe kulübelerinin ahşap muadillerine kıyasla çok sayıda avantaja sahip olduklarını biliyor muydunuz? Bahçenizde kullandığınız malzemeler veya dış mekan aksesuarlarınız için bir depolama ünitesi edinmek istediğinizde metalin neden ahşaptan daha kullanışlı bir malzeme olduğunun nedenlerini keşfedin

AHŞAP


Boş zamanlarınızda vaktinizi alacak boyama işlemi hem masraflı hem de can sıkıcı olabilir.


Ahşap rutubetli bölgelerde birkaç yıldan sonra çürümeye başlayacaktır.

Ahşap genişleyip büzüşür. Bunun sonucu, genişlemeye bağlı olarak sıkışan kapılar, çatlaklar ve yarıklardır.

Boyalı veya vernikli ahşap yüzeylerin tekrar tekrar bakımdan geçirilmesi gerekir. Bu işlemlerden geçirilmeyen ahşabın görünümü kısa sürede bozulur.

Ahşap kolayca tutuşur. Bu nedenle, kamp alanlarında ahşap ve plastik kullanımı yasaktır.

METAL


Boyama derdi yoktur. Değerli vaktinizi hayattaki daha önemli şeyler için kullanabilirsiniz.

Sıcak daldırma galvanize ve polyamid kaplama yüzey sayesinde nesillerce dayanır. Bu nedenle ürünlerimizde 20 yıl garanti verebiliyoruz.

Biohort tarafından kullanılan yüksek kalite çelik yıllarca deforme olmaz, şeklini yitirmez, güneş ve yağmurdan etkilenmez.

Polyamid kaplama çelik levhanın rengi yıllarca canlı kalır ve kolayca temizlenebilir (yüksek basınçlı temizleyiciyle bile)

Biohort tarafından kullanılan sıcak daldırma galvanize, polyamid kaplama çelik levha EN 13501-1’e uygun olarak ateşe dayanıklıdır. ( A1 Sınıfı )

Sonuç olarak; Ahşap bir çok alanda (özellikle yaşam alanları ve iç mekanda) kullanılmak için iyi bir malzeme olmasına rağmen, dış mekanın zorlu şartlarına her mevsim dayanıklı olması gereken kulübe ve depolama üniteleri için metal şüphesiz en iyi tercih olacaktır.

Biohort, bahçeniz, terasınız veya balkonunuzda kullandığınız malzemelerinizi veya hobi gereçlerinizi düzenli bir şekilde saklayıp korumak için yüksek kalite metal malzemeden mamul, boya ve bakım gerektirmeyen depolama çözümleri sunan, Avrupa’da konusunda önde gelen bir üreticidir.