Çelik Levha Kalitesi

Tüm Biohort metal ürünleri, 150-275 g/m² miktarında çinko tabakası ile kaplı sıcak daldırma galvanize çelik levhadan yapılır. Dahası, Biohort ürünlerinin tüm yanal duvarları ve çatı panelleri, hem içten hem de dıştan 10 – 25 µm kalınlığında polyamid kaplama ile korunmaktadır.

Biohort, Avusturya Linz’te bulunan VoestAlpine Group Steel Division’dan tedarik ettiği yüksek kalite çelik levhaları kullanmaktadır. VoestAlpine Group Steel Division, tüm dünyada ün kazanmış önemli bir çelik üreticisi olmanın yanı sıra, BMW, Audi ve Mercedes gibi önde gelen Alman otomobil üreticilerinin de seçkin çelik kalitesine güvendikleri ve ürettikleri otomobillerin gövde yapısında çeliğini kullandıkları bir firmadır.

Yüksek kalite paslanmaz çelikten mamul bağlantı parçaları

Düşük fiyatlı ürün sunan üreticiler, elektroliz yoluyla kaplanmış metalden mamul vida ve bağlantı parçaları kullanırlar. Bunun sonucunda birkaç yıl içinde aşınmaya bağlı hasarlar gözlenebilir.

Biohort’ta ise kaliteden kesinlikle ödün verilmez: Tüm metal parçalar sıcak daldırma galvanizedir (oldukça kalın, koruyucu bir çinko katmanı kullanıyoruz) ve tüm bağlantı parçaları da (vidalar, civatalar, somunlar vs.) paslanmaz çelikten üretilmiştir.